Методичне об'єднання вчителів інформатики

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Методичне об'єднання вчителів інформатики » Обслуговування комп'ютерів » Клуб користувачів нових комплектів від Інком


Клуб користувачів нових комплектів від Інком

Сообщений 1 страница 30 из 58

1

Мені відомо, що розпочався активний процес налагодження 21 комплекту в школах області.
В комплекті (орієнтовно):
1. Шкільний сервер з операційною системою EDUBUNTU
2. РМУ директора з ОС WINDOWS 2003
3. РМУ завуча з ОС WINDOWS 2003
4. Вчительське РМ з ОС WINDOWS 2003
5. Певна кількість РМ з ОС WINDOWS XP
6. Шкільна локальна мережа.

Я вже такий один комплект бачив. Перше враження цілком пристойне.

Такі комплекти будуть в Летичівській №1, Ярмолинецькому ТЛ, Летавській, Малиницькій та цілому ряду інших шкіл.

Тут будемо обговорювати питання експлуатації цих комплексів. Пропоную у вересні або жовтні провести семінар-практикум на базі однієї з цих шкіл. Можливо Тимофій Тимофійович зголоситься в Летичеві? Можна в Малиничах Хмельницького району або ще десь.

Чекаю пропозицій.
Відгукніться господарі цих класів.

Отредактировано В.Ребрина (2008-09-13 15:32:41)

2

Нажаль отримали ми комп клас я описаний вами в в кінці червня місяця  літо він простояв .
Самі машини серйозні , але саму фірму Інком я б трішки б потрусив за горло по-перше немаєз НКК ні парт ні стільців
по-друге коли вони мають його установити невідомо!!!!
кілька раз говорив з менеджером фірми, але толку не добився, сказав він що може аж в жовтні.
Так що я б з радістю прийняв семінар практикум тим більше, що там віста і офіс 2007,
я так  думаю ,що з ними непроти будуть попрацювати всі
Як тільки установлять клас, відразу повідомлю всіх

3

Такий же клас отримав і Новоселицький НВК, що в нашому районі, але так і простоює техніка без підключення

4

До 1 вересня 3 дні, але і наш клас в Ярмолинецькому технологічному ліцеї стоїть мертвим грузом з червня місяця. Ми вже були готові встановити самі, але заборонили навіть коробки вскривати. ...

5

Зараз розмовляв з представником Інком у Хмельницькому, він каже що сьогодні йде робота у Полонському та Славутському районах, з понеділка напрямок на Кам-Подільський, тобто Ярмолинці, Нова-Ушиця, я просив щоб прискорили роботи бо починається навчання.

6

В Полонському районі роботи не були розпочаті 29-го  :crazyfun:  Розводять!!!

7

Я дозволю собі трішки доповнити
1. Шкільний сервер з операційною системою Edubuntu
Також є подібна Ubuntu Education Edition 8.04 Released
Які містять досить непоганий набір програм для школярів.
Також ще паралельно розвиваються такі проекти як:
Ubuntu
Kubuntu
Xubuntu
Ubuntu Studio

8

http://ubuntu.ru

9

В Ямпільській загальноосвітній школі в Білогірському районі клас встановлено 29 серпня.
Але мені не сподобалася організація роботи.
Роботи продовжувалися 3 дні...
Намагаємося ознайомитися з технікою.
А те, що сервер під Linux, я вважаю великою перевагою.

10

Сьогодні перезвонив у всі школи.
Вже повністю проведені роботи в шести:
1. Ямпільська
2. Лісоводська
3. Михайловецька
4. Новоселицький НВК
5. Малиницький НВК
6. Плесенська

Ще у 15-и роботи мають бути проведені. Прохання інформувати та реєструватися на форумі вчителів із цих шкіл.
Розпочата робота по підготовці семінару. Вже готуються поділитися своїми здобутками в освоєнні даних комплексів Франчуки, Басюк В., Анака В. Запрошую інших.

Про стан справ доповів керівництво в інституті і управлінні. Відомі факти затримок із вини шкіл. То клас ремонтувався, то відмовили проводити роботи з інших причин. Давайте докладемо зусилля, щоб вся техніка запрацювала у кожній школі якнайшвидше.

11

В Ярмолинецькому технологічному ліцеї НКК теж встановили але своїми силами (за згодою Інкому)
Так що приступаєм до освоєння (перші враження дуже приємні особливо в плані сервера)
Переглянувши апаратні вузли сервера перше що прийшло в голову: - "Йомайо це ж справжній сервак"  (далі буде.....)

12

До речі - може хтось підскаже стандартний пароль на сервер.

13

Для входу на сервер використовують логін sadmin і пароль peraspera.
А для роботи в режимі root в терміналі виконати команду sudo в такому форматі:
sudo <команда>

14

Франчук П.А. написал(а):

А те, що сервер під Linux, я вважаю великою перевагою.

Хотілось би більше почути саме про переваги за наявності такого сервера.
В Новоселиці вже до появи цього класу стояв сервер на FreeBSD, який працює як шлюз.
Підключення до існуючої локалки нового класу через новий сервер, чи покращить доступ до інтернету???
Згоден, що є застосування для такого сервера в школі, яка, наприклад, взагалі немає доступу до Інтернету, а в такій конфігурації бачу за доцільне використати цей комп, як додаткове робоче місце учня (вчителя, завуча).

15

Igor Sirenky написал(а):

Підключення до існуючої локалки нового класу через новий сервер, чи покращить доступ до інтернету???Згоден, що є застосування для такого сервера в школі, яка, наприклад, взагалі немає доступу до Інтернету, а в такій конфігурації бачу за доцільне використати цей комп, як додаткове робоче місце учня (вчителя, завуча).

Ігор Олексійович піднімає цікаве питання. Дійсно, що є кращим? Це одна із задач семінару, який відбудеться в Летичеві.
Тепер прийдеться розглядати питання адміністрування сервера у двох варіантах:
1. FreeBSD (це вже працює у окремих школах, наприклад, Хмельницький обласний ліцей, ТБЛ, Полонський р-н та ін.).
2. Ubuntu. Вже бачу, що не у всіх із 21 школи це працюватиме.

Чи хтось готовий зробити порівняльну характеристику цих двох ОС?

Нагадую, що готуємось до семінару на 24 вересня у Летичівській школі №1.

16

Igor Sirenky написал(а):

Хотілось би більше почути саме про переваги за наявності такого сервера.
В Новоселиці вже до появи цього класу стояв сервер на FreeBSD, який працює як шлюз.
Підключення до існуючої локалки нового класу через новий сервер, чи покращить доступ до інтернету???
Згоден, що є застосування для такого сервера в школі, яка, наприклад, взагалі немає доступу до Інтернету, а в такій конфігурації бачу за доцільне використати цей комп, як додаткове робоче місце учня (вчителя, завуча).

Повністю згідний. Там де підключення до інтернету відсутнє, користь зводиться тільки то ПЗ, яке встановлено на даній ОС. Якісна робота з Linux можлива при наявності більш менш нормального інтернету. На скільки мені відомо FreeBSD це чистому вигляді серверна Unix система і її робота розрахована на забезпечення надійної роботи з інтернетом та його сервісами (поштою, DNS-адресами, роздачею інтернету і роботою та збереженням баз даних промислових маштабів т.д).   Ubuntu це лінух варіант він більш адаптований до користувацьких цілей і його ПЗ в інтернеті є в пакетах готових під дану ОС також можна налаштувати подібні сервіси, як для FreeBSD. На остаток раджу сайт http://sys-adm.org.ua/. До речі у  Нетішині підключення до інтернету у школах відсутнє і невідомо коли буде.......

Отредактировано badm (2008-09-12 16:37:54)

17

badm написал(а):

На скільки мені відомо FreeBSD це чистому вигляді серверна Unix система і її робота розрахована на забезпечення надійної роботи з інтернетом та його сервісами (поштою, DNS-адресами, роздачею інтернету і роботою та збереженням баз даних промислових маштабів т.д).

Також прекрасно працює і як десктопна ОС, також працює з програмами, написаними під linux

18

Пропоную готуватися до семінару з таких питань:
1. Створення шкільного поштового сервера.
2. Створення шкільного ftp-сервера.
3. Створення шкільного Web-сервера.
4. Адміністрування нового шкільного навчального класу із вчительським місцем з Windows 2003.
5. Підключення до шкільного сервера вже існуючого НКК.
6. Використання робочого місця директора (РМД).
7. Використання робочого місця заступника (РМЗ).

Запрошую Сіренького І.О., Зозулю І.В. виступити на семінарі з аналогічними питаннями з використанням серверу із FreeBSD.

Пропонуйте питання, які ще є потреба колективно обговорити. Наприклад, ефективне оновлення антивірусних баз та ін.

Отредактировано В.Ребрина (2008-09-13 15:22:53)

19

В.Ребрина написал(а):

Чи хтось готовий зробити порівняльну характеристику цих двох ОС?

Порівнявши роботу Ubuntu та Freebsd це питання можу перефразувати так: "А чий цукор солодший український чи американський"  :glasses:
Звичайно що відповіді будуть неоднознані, так і у випадку даних ОС.
Але FreeBSD як для серверної ОС краще підходить: стабільніше працює, простіша у налаштуванні (це моя думка).
Ми вже 4 роки використовуєм FreeBSD як сервер і ніяких нарікань на його роботу
А от що стосується Ubuntu чи Kubuntu то данs ОС дужу гарно підходить для учнівських місць, враховуючи їх статус "Freeware". А що стосується десктопа то KDE+windows skin і результат перевершить себе. Якщо потрібно деякі спеціалізовані програми які працюють під керуванням ОС Windows то Wine вирішить всі ваші проблеми :)

20

В.Ребрина написал(а):

Використання робочого місця заступника (РМЗ).

Можу поділитись досвідом використання даного робочого місця.
Ми вже 3 роки використовуєм Автоматизоване робоче місце "ЗАВУЧ" (написали разом з учнями як МАНівську роботу)

21

Igor Sirenky написал(а):

Підключення до існуючої локалки нового класу через новий сервер, чи покращить доступ до інтернету???

Особисто мої враження після роботи Edubuntu в мережі 50/50 (ще не все в неї відточено як для серверної ОС)
Буду всеж таки ставити FreeBsd. Враховуючи параметри даного сервера то це буде ого-го. Хоча й "пенька" 166 вистачає, максимальне навантаження ЦП 60%

22

А як з драйверами під FreeBSD?

23

badm написал(а):

А як з драйверами під FreeBSD?

Драйвери для яких пристроїв? Я мав наувазі FreeBSD як серверну ОС, а не робоче місце кого небудь. (навіть якщо деяких драйверів немає то в цьому випадку на допомогу приходить SAMBA та WINE)
Тобто маючи драйвер під Windows його можна поставити і під "Фрюху"  (правда тільки треба трохи повозитись  :idea: )

24

Я розпочинав цю розмову, аби переконатись, що в такій конфігурації, які поставляє Інком, маємо ще один додатковий комп для школи.
Наші школи далеко не укомплектовані кваліфікованими кадрами для таких серйозних розмов, які ведуть тут наші колеги.

25

Анака В В написал(а):

Драйвери для яких пристроїв? Я мав наувазі FreeBSD як серверну ОС, а не робоче місце кого небудь. (навіть якщо деяких драйверів немає то в цьому випадку на допомогу приходить SAMBA та WINE)

FreeBSD вважаю серверною ОС.
Мав на увазі сервер від Інком? Не завжди підтримка специфічного нового обладнання у FreeBSD присутня.

Отредактировано badm (2008-09-16 08:44:51)

26

Вчора тільки встановили програмне забезпечення. Тому поки що нічого ні погано ні доброго сказати неможу. Поки що перші враження "Супер".

27

Користуюсь Linux вдома.
Під WINE якісно працює дуже небагато програм. Samba призначена для роботи з мережею Windows (я ще її не випробовував). Під WINE встановити Windows-драйвер, якщо він не написаний під WINE, неможливо. Адже WINE звертається до апаратного забезпечення через ядро Linux чи FreeBSD. Усі драйвери для WINE є всього лише інтерфейсами до ядра і містяться у складі дистрибутивів у пакетах libwine. Але Linux і без фірмових драйверів прекрасно працює (часом потребує особливого налаштування). Я використовую в Linux мобільний телефон(для виходу в Інтернет), DVB-карту Twinhan (для виходу в Інтернет та перегляду телебачення), лазерний принтер SAMSUNG ML-1710, сканер Mustek BearPaw 2400 CU Plus! (встановлював фірмові драйвери) та інші пристрої. Так що проблем з драйверами я не маю. Вважаю, що проблема з драйверами надумана, адже в Linux стандартні драйвери, що включені в сучасні ядра ланки 2.6, працюють ідеально.

28

Вдячний всім колегам за розмову. Продовжуємо.
Але прошу зараз зосередитись на питаннях, які можна гуртом обговорювати на семінарі з тим, щоб надати допомогу колегам, які ще не мали справу із серверами такого типу чи іншого, наприклад, на FreeBSD.

Зрозумів, що Василь Васильович візьме на себе робоче місце завуча. А РМ директора проситиму Стремецького С.Ф., який обіцяв бути на семінарі. Може ще хтось підключиться.

Щодо EDUBUNTU, то тут слухатимемо Франчуків, Анаку, Мовчанюка та інших бажаючих. Формулюйте ваші питання, щоб скласти план.

Сіренького, Зозулю, Анаку, Карачуна та ін. послухаємо щодо FreeBSD.

Запрошую до активного попереднього обговорення плану семінару.

Сьогодні готуватиму лист в райони. Семінар 24 вересня в Летичеві на базі школи №1.

Автобуси на Летичів в районі 8 год йдуть з автовокзалу №1 і №2 м.Хмельницького.

Прошу Мовчанюка Т.Т. повідомити деталі.

29

Igor Sirenky написал(а):

Я розпочинав цю розмову, аби переконатись, що в такій конфігурації, які поставляє Інком, маємо ще один додатковий комп для школи.

Можна згодитися з Ігорем Олексійовичем у тому випадку, якщо у школі вже є сервер. А якщо немає, то сервером має бути той, що поставлений. Які тут думки є?

30

Виклик на семінар відправлений 19 вересня 2008 р. (лист № 439)  у райони (міста) на e-mail і також розміщений на сайті ХОІППО.
Семінар відбудеться 24 вересня 2008 р.на базі  Летичівського загальноосвітнього навчального закладу №1.  Початок роботи о  10-00 .

Отредактировано В.Ребрина (2008-09-19 16:33:49)


Вы здесь » Методичне об'єднання вчителів інформатики » Обслуговування комп'ютерів » Клуб користувачів нових комплектів від Інком