Методичне об'єднання вчителів інформатики

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Методичне об'єднання вчителів інформатики » Методичний розділ » Олімпіада: вчора, сьогодні, завтра.


Олімпіада: вчора, сьогодні, завтра.

Сообщений 31 страница 60 из 65

31

Цікаво було б дізнатись як би справились з задачами хоча б першої ліги вчителі інформатики з звичайних шкіл

32

Якщо заради цікавості, то краще не потрібно дізнаватись.

33

Тобто, хто менше знає, той краще спить?

34

Результат буде плачевним  :D  (на мою думку)

35

Але з іншої сторони, де сказано, що вчитель повинен розв’язувати такі задачі (тренер В. Кличко не був чемпіоном світу, тренер С. Бубки теж не був олімпійським чемпіоном, і т.д)

36

Я хочу висловити свою думку, і не обов"язково що хтось з нею погодиться.
Задачі повинні бути підібрані таким чином, щоб вони спонукали дітей розв"язувати їх, спонукали шукати раціональні шляхи розв"яку.  Щоб прочитавши задачу, ДИТИНА була впевнена, вона її РОЗВ"ЖЕ, але вона ось  не розуміє якогось моменту,  в чому  їй ДОПОМОЖЕ вчитель. Хоча би 60-70% процентів повинно бути роботи учня. А вчитель направить, роз"яснить, підкаже.
Поки що, діти такої впевненості не мають,  і це не вина вчителя, це не його недопрацювання.  Учні просто відставляють задачі, з словами :"Я її не розв"яжу". І ВСЕ!!!
Я не знаю що  ми хочемо знайти:
- в якій школі розумний вчитель?
- чи обдарованих дітей?

Деякі цитати з правил проведення.
Відкрита заочна олімпіада з програмування проводиться з метою розвитку здібностей обдарованих дітей. 

Мета першої ліги - допомогти учням 5-9 класів підготуватися до районних та міських олімпіад.
Мета вищої ліги - виявити найбільш підготовлених учнів і запросити їх на обласну олімпіаду, якщо вони із якихось причин на неї не попадуть через шкільні і районні (міські) олімпіади. Обидві ліги сприяють розвитку творчих обдарувань учнів до такого виду діяльності як програмування.

На жаль, поки що розвитку здібностей дітей не буде, а буде їх пряме відсіювання.
Я дякую за тренувальний тур  Пилипчику О.П. – за те що діти  5-9 класів повірили в свої сили і взялися за розв"язування задач.  Були помилки, але вони і повинні бути, інакше ми не навчимось.

Це моя думка.

37

Світлана Борисівна написал(а):

Я дякую за тренувальний тур  Пилипчику О.П.

:)

Jaxx написал(а):

Цікаво було б дізнатись як би справились з задачами хоча б першої ліги вчителі інформатики з звичайних шкіл

Тепер треба поговорити про це серйозно. Це натяк, що задачі тренувального туру першої ліги - складні? Вибачте, а які тоді прості? Готовий розглянути пропозиції і врахувати в подальшій роботі. До цього часу, розробляючи задачі, керувався такими міркуваннями: мають бути дві прості задачі - одна на роботу зі стандартними вхідним/вихідним потоками, друга - з файлами. Під час туру багато учасників припускаються ТЕХНІЧНИХ помилок (неправильні імена файлів, виведення зайвої інформації тощо) і отримують коментарі з цього приводу, тобто навчаються. Надіюсь, що це відчувають ті, хто проводить залікові тури.

Я вже три роки проводжу тренувальний тур у першій лізі, тому можу аналізувати. Кількість учасників зростає. Щороку, з незрозумілих причин, розв'язки надсилають далеко не всі зареєстровані учасники (цього року 103 з 265). Судячи зі списку зареєстрованих, багато з них навчаються у звичайних школах (взагалі-то, не дуже розумію, що таке "незвичайна" або "надзвичайна" школа).

38

Пилипчук О.П. написал(а):

Кількість учасників зростає. Щороку, з незрозумілих причин, розв'язки надсилають далеко не всі зареєстровані учасники (цього року 103 з 265).

Якщо займатися статистикую, то до закінчення заочної олімпіади залишиться біля 30 чоловік (див. попередні олімпіади)!!!
Є такі тури, що задачі для першої ліги досить солідні, а це відштовхує учасників першої ліги. Поки, що тренувальний і перший тури (на мою думку), це рівень першої ліги.

Отредактировано Куліковський Олександр (2007-10-31 15:32:13)

39

Пилипчук О.П. написал(а):

Я вже три роки проводжу тренувальний тур у першій лізі, тому можу аналізувати. Кількість учасників зростає. Щороку, з незрозумілих причин, розв'язки надсилають далеко не всі зареєстровані учасники (цього року 103 з 265).

Результаты тренировочного тура не засчитываются, ветераны олимпиады и так знают в каком формате производится ввод/вывод и ничего нового по оформлению решений не узнают - зачем лишний раз напрягаться.

40

@leX написал(а):

Результаты тренировочного тура не засчитываются, ветераны олимпиады и так знают в каком формате производится ввод/вывод и ничего нового по оформлению решений не узнают - зачем лишний раз напрягаться.

Думаю, для багатьох це дійсно так.

41

Пилипчук О.П. написал(а):

Тепер треба поговорити про це серйозно. Це натяк, що задачі тренувального туру першої ліги - складні?

Нычого подібного я на увазі не мав.Складність завдань не завищена, крім того вони ж розраховані на обдарованих дітей.

Куліковський Олександр написал(а):

Але з іншої сторони, де сказано, що вчитель повинен розв’язувати такі задачі (тренер В. Кличко не був чемпіоном світу, тренер С. Бубки теж не був олімпійським чемпіоном, і т.д)

Так, але вчитель як і тренер повинен вказувати на помилки які допускає учень, а також пояснити якщо щось саме учню не зрозуміло.
Але поки що учні які мені траплялись з тих що серйозно займаються програмуванням в основному вчаться самостійно. Вчитель не може насильно навчити чогось, якщо учню це нецікаво, але якщо найдеться такий що йому цікаво, то виявиться що підказати і дати пораду немає кому.

42

Jaxx написал(а):

Але поки що учні які мені траплялись з тих що серйозно займаються програмуванням в основному вчаться самостійно.

Вважайте, що Вам дуже повезло.

43

В архіві тестів першого туру першої ліги на сайті олімпіади чомусь вхідні файли не повністю присутні : 1 задача - 1-6; 2 - 1-8; 3 - 1-6;лише для 4-ї повністю. Крім того немає самого файлу для тестування. З чим це повязано ?

P.S. Будь ласка розгляньте нашу апеляцію.

44

Доброго дня.

Jaxx написал(а):

архіві тестів першого туру першої ліги на сайті олімпіади чомусь вхідні файли не повністю присутні

Тести великі, а тому бажаючим я відправлю особисто. Архів займає 8 мегабайт. Адресу Ви знаєте.

45

В.Ребрина написал(а):

1. Розв'язки задач будуть перевірятися за допомогою компіляторів: Free Pascal 2.0.4 (http://www.freepascal.org/), Delphi 7, DevC++ (http://www.bloodshed.net/dev/devcpp.html),Visual C++ 6 (Microsoft Visual Studio 6.0 Enterprise Edition Serial). Такі компілятори використовуються на Всеукраїнській олімпіаді.

Чому тоді тепер не приймають розвязків на  Delphi 7 ?

46

В уточненні, яке отримали учасники поштою, сказано, якими компіляторами буде проводитись перевірка членами ЖУРІ. Обмеження на використання Делфі УЧАСНИКАМИ немає. У FreePascal є відповідний режим компіляції, тому проблем бути не повинно. Крім викликаних можливою частковою несумісністю компіляторів FPC та Delphi.

У тренувальному турі файли *.dpr, надіслані учасником, успішно скомпілювалися і були перевірені.

47

Ставиться відповідна опція компілятора:
Options - Compiler... , у групі перемикачів Compiler mode встановіть опцію Delphi compatible.
Якщо при перевірці члени журі такий режим використовують, то сумісність досить і досить висока.
Перевіряв:
1. Робота з файлами AssignFile і т.д підтримується тип textfile
2. Спобуйте прочитати стрічку більше 256 символів і ніяких помилок.
3. Модуль SysUtils теж підтримується
4. Робота з динамічними масивами, теж підтримується.
і тд.
Тобто досить і досить висока сумісність з Delphi.
Перевіряв на компіляторі  версії 2.2. (напевне все буде працювати і на 2.0.4)
Debuger в Delphi на власне переконання кращий, а так якщо вважати, що freepascal безкоштовний, то для переходу з ТP 7.0 один з найкращих варіантів. Хоча майбутнє за С++  та java, але їх вивчати і розуміти набагато складніше. І ще олімпіада це навчання учнів, а не змагання вчителів і якщо задача не набрала певної кількості балів значить учень припустився помилки, головне, щоб після цього не пропало бажання розв’язувати задачі, а можливо поганий результат це стимул більше працювати.

Отредактировано badm (2007-11-14 09:05:21)

48

Jaxx написал(а):

Чому тоді тепер не приймають розвязків на  Delphi 7 ?

На момент старту заочної олімпіади в усі відділи освіти був направлений лист із змінами, також цей момент був зафіксований у правилах, які є на сайті олімпіади. Мови, які вибрані, є доступними, не порушують законодавства і саме головне - це мови, які використовуються на олімпіадах вищих рівнів. Так, сумісність фріпаскаля із делфі велика, але ніхто не гарантує 100% сумісності, а тому кожний учасник, який зацікавлений у результаті своєї праці, перед відправкою  протестує свою роботу на  мові, яка прописана у правилах. Те, що ми у деяких ситуаціях маємо змагання вчителів - то це правда, учень у такому випадку тільки прикриття. А що буде робити такий переможець на очному турі?

49

S.Vapnichny написал(а):

А що буде робити такий переможець на очному турі?

Відомо що, отримає 0 балів. До речі делфі на очному турі буде ? Два останніх рази було дуже дивно організовано : Подаємо заявку на Делфі, приїзжає учень, а там Паскаль. Минулого року з нашого району один учасник паскаль, другий Делфі, так їх місцями поміняли, все навпаки зробили...

S.Vapnichny написал(а):

Те, що ми у деяких ситуаціях маємо змагання вчителів - то це правда, учень у такому випадку тільки прикриття

Цього року у мене є учень якому хоч трохи цікаво програмування,і скласти програму він може і сам, тому і взяли участь в цій олімпіаді. Чесно кажучи я йому допомагаю, не розвязую задачі сам, а підказую шляхи до розвязку, даю поради. І я не розраховую на те що він стане переможцем, тому що можу реально оцінити його знання. На слідуючий рік учнів які могли б взяти участь в такій олімпіаді у мене мабуть не буде.

50

Jaxx написал(а):

Чому тоді тепер не приймають розвязків на  Delphi 7 ?

Розв'язки приймаються і перевіряються вільними для розповсюдження компіляторами.
У членів журі і в організаторів не виявилося ліцензій на даний програмний продукт. Не буде і на обласній. Піратських копій ніхто ставити не буде. А у Вас є така ліцензія?

Я б порадив краще допомогти учневі розібратися у іншому середовищі і грати за загальними правилами.
Пам'ятаю ситуацію із попередніх років, коли учасником вимагалося середовище Delphi. Це був учень, якщо не помиляюся, із Віньковецького району Дашковецького ЗНЗ. Оргкомітет відмовив на тих підставах, що всі учні виступають у рівних умовах на тих середовищах, які надаються. Треба готуватися до умов проведення олімпіади. Для цього є можливість тренуватися до проведення районної, обласної олімпіад, взявши участь в заочній. Треба вчитися розв'язувати задачі, а не вимагати незаконних дій, як наприклад, встановлення піратського програмного забезпечення.

Прошу в мої повідомлення редакційних правок не вносити і не змінювати авторів цитат!!!

Отредактировано В.Ребрина (2007-11-17 16:22:09)

51

Jaxx написал(а):

На слідуючий рік учнів які могли б взяти участь в такій олімпіаді у мене мабуть не буде.

Це погано. Треба готувати зміну.

52

Адміністрація інституту поставила вимогу оновити склад журі обласної олімпіади. Всіх вчителів області, які мають потенціал і ще не були членами журі, прошу подавати свої кандидатури на мою скриньку.

Отредактировано В.Ребрина (2007-11-17 16:33:01)

53

А які вимоги крім потенціалу до кандидатів в журі ?

54

В.Ребрина написал(а):

Розв'язки приймаються і перевіряються вільними для розповсюдження компіляторами.
У членів журі і в організаторів не виявилося ліцензій на даний програмний продукт. Не буде і на обласній. Піратських копій ніхто ставити не буде. А у Вас є така ліцензія

Delphi personal - Ліцензії не потрібно, але вона дуже обрізана порівняно з повною версією. Та й знайти цю версію сьогодні просто нереально,раніше була доступна для вільного скачування.

55

Jaxx написал(а):

А які вимоги крім потенціалу до кандидатів в журі ?

1. Бути вчителем школи області.
2. Професіоналізм, справедливість, толерантність, чесність, безконфліктність, порядність,... є дуже бажаними рисами члена журі обласної олімпіади.
3. Після того як на одному із постів активним користувачем форуму було змінено моє повідомлення (вирахувати було просто одного із 4-ох, які відвідали форум сьогодні. Трьом довіряю як собі), добавлю ще одну вимогу - бути не фальсифікатором.

Отредактировано В.Ребрина (2007-11-17 16:36:20)

56

Хм .... я кожен день при наявності інтернету відвідую форум, і сьогодні відвідував. В попередньому пості коли цитував випадково пропустив знак питання в кінці, через це речення перетворилось з запитання на ствердження. Сподіваюсь це не вважатиметься фальсифікацією ? :)

57

Сфальсифікований був пост 50. Там замість Jaxx було інше прізвище. Вже виправлено.

Отредактировано В.Ребрина (2007-11-17 20:45:37)

58

Віталій Арсенович переглянте

Методичне об'єднання вчителів інформатики » Обслуговування комп'ютерів » Ресурси Інтернету пост 14,16,17

59

Вірите чи ні, але це було не з моєї вини, слово Бетмена. Видно форум у нас з почуттям гумору.

60

Куліковський Олександр написал(а):

Віталій Арсенович переглянте
Методичне об'єднання вчителів інформатики » Обслуговування комп'ютерів » Ресурси Інтернету пост 14,16,17

Переглянув. І що? Я тепер редагую і підписуюсь. Комусь нічого робити і він грається, фальсифікуючи авторів.

Отредактировано В.Ребрина (2007-11-19 17:26:47)


Вы здесь » Методичне об'єднання вчителів інформатики » Методичний розділ » Олімпіада: вчора, сьогодні, завтра.